RSS

Si te pergatisni nje recete verore me ton peshku, avokado dhe sallate jeshile?

04 Jul

Ja si te pergatisni nje recete verore me ton peshku, avokado dhe sallate jeshile.

 

Përbërësit për 4 persona

•    4 flete te mëdha sallate jeshile
•    1 kuti ton me lëng (80gr)
•    1 avokado
•    1 qepe te vogël
•    1 limon jeshil
•    piper

Përgatitja

Lani dhe pastroni mire gjethet e marules. Hiquni me pas pjesën e forte. Kulloni tonin dhe shtypeni me pirun. Prisni tulin e avokados ne kuba te vegjël. Shtrydhni sipër tyre limonin dhe përziejeni me tonin. Qëroni, grini holle qepen dhe bashkojeni me përzierjen. Hidhni nga pak neper fletët e sallatës jeshile dhe mbështillini ato duke i lidhur. Mund t’iu vendosni edhe ndonjë kunjë dhembesh. Shërbejini te freskëta

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on July 4, 2012 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: